CZYM JEST THAI MASSAGE

KILKA SUGESTII

Renia Yoga Thai Massage

Na czym polega masaż tajski?

Jest rodzajem terapii manualnej, która polega na pomaganiu ludziom, zazwyczaj w dolegliwościach bólowych różnych rejonów ciała, ale coraz częściej odgrywa również rolę w regulacji emocji. Trzeba dobrze zrozumieć i wiedzieć co dokładnie się czuje, a masaż tajski uczy uważności, co pozwala rozpoznać emocje, które doświadczasz.

To typ masażu tkanek głębokich łączący akupresurę i elementy jogi. Masaż zwiększa rotację w stawach i prowokuje działanie punktów spustowych tych
aktywnych i utajonych. Wraz z zwiększonym zakresem w Twoim ciele następuje dostarczenie nadtlenionej krwi, do tkanek i regenerację mięśni. To specyficzna metoda nie skupiająca się wyłącznie na nacisku kciukami, raczej aplikująca naturalny ruch, który odnawia i pobudza potencjał tkwiący
wewnątrz ciała.

Masaż tajski nazywany często jogą dla leniwych, tajską jogą
terapeutyczną, nuat phaen boran, obejmujący holistyczną terapię ciała fizycznego i energetycznego. Akupresura, akupunktura masaż kamieniami czy ziołowymi stemplami to przydane metody aby pozbyć się blokad w ciele często wynikające z fizycznych stresorów. Teoria stojąca za masażem tajskim to 10 energetycznych linii, które przepływają przez ciało. Masażysta pracując na nich dostarcza Ci ciekawych doznań. Przyczyny chorób i dolegliwości narządu ruchu nie zawsze tkwią w okolicy, która w danym momencie cierpi z powodu bólu.

Możesz jednak zadbać o swoje ciało, eliminując bolesne konsekwencje. Aby zrozumieć intymne relacje płynące z języka naszego ciała i przemiany fizyczne przez które nieustannie przechodzimy, potrzebujemy terapeuty czy masażysty, który pomoże mu zrozumieć przyczynę fizycznego dyskomfortu. Dlatego ważne jest aby znaleźć taką zaufaną osobę.

Renia Yoga Thai Massage
Renia Yoga Thai Massage

W mojej praktyce wzoruję się na tradycyjnej sztuce masażu tajskiego, którego uczyłam się na północy Tajlandii.

Kiedyś praktykowany wyłącznie wśród mnichów, dzisiaj przekazywany również w tajskich świątyniach niezależnie od pochodzenia i płci. Cieszę się kiedy osoby przeze mnie masowane mogą dowiedzieć się więcej na temat swojego zdrowia i lepiej wyczuć swoje ciało. Naszym pierwszym i głównym celem powinno być dołożenie wszelkich starań aby poznać samych siebie.