RENIA YOGA

CZYTAJ DALEJ

Ashtanga yoga korekty

 

Renia z wykształcenia filozof,

z powołania artystka, z przekonania
nauczycielka yogi.

Jej fascynacja Asztanga Yogą i filozofią wschodu to wypadkową
wcześniejszych zainteresowań.

Absolwentka Uniwersytetu w Katowicach z tytułem magistra filozofii (specjalizacja z zakresu filozofii indyjskiej). Zagadnienia dyplomu Reni nawiązywały do przemiany wewnętrznej człowieka i poszukiwania mądrości na fundamencie antycznej filozofii. Szczegóły jej badań obejmowały naukę języka sanskrytu, teorię i aspekt psychologiczny sutr Pantandżalego oraz koncepcję Hadot, o starożytnej filozofii, który traktował ją jako sposób na życie (a nawet jako praktykę duchową).

Spojrzenie  Hadot na cel życia sympatyzowało z greckim i rzymskim punktem widzenia rzeczywistości, który miał dostarczyć odpowiedzi na pytane o sens życia. Wniosek badania, który przeprowadziła Renia – uwiarygodnił, że filozofia powinna być nieodłącznym elementem egzystencji człowieka i życia na właściwy jej na sposób.

Po ukończeniu studiów Renia kontynuowała swoje
zainteresowanie ścieżką duchową, co doprowadziło ją do decyzji zostania nauczycielką jogi.

Bardzo szybko uświadomiła sobie jak bardzo
satysfakcjonujące może być, pomaganie innym w rozwoju na macie i poza nią. Renia rozpoczęła praktykę Yoga Asztanga z silnym zakorzenieniem w metodzie Jogi Jyengara i sztukami walki, które uprawiała przez wiele lat. Stworzyła interdyscyplinarny system czerpiąc inspirację z różnych nauk o człowieku, jego ciele, oddechu, umyśle i emocjach. Wciąż Ashtanga Yoga pozostaje jej główną specjalnością, dlatego kontynuuje jej praktykę.

Ashtanga yoga korekty. Jak prawidłowo ustawiać asany.

Renia praktykuje pod okiem wielu zagranicznych i doświadczonych nauczycieli jogi. Jest im wdzięczna za ich wskazówki, które pokazały wielkość, głębię oraz rewolucyjną metodę Patthabiego Joisa. Obecnie stara się łączyć sztukę byciem kreatywną artystką z fascynacją praktyki yogi. Jest to dla niej wielkie wyzwanie, dostarczające równocześnie olbrzymiej radości. Szczegóły nauki obejmuje połączenie psychologicznego aspektu przełożenia emocji na ciało, przy użyciu asan.

Praktyka Reni wyróżnia się unikalnym podejściem do asan, ruchu i pracy z ciałem bez napięcia. Renia jest wysoce wykwalifikowanym kreatorem. Uczy jak transferować praktykę asan do kondycji współczesnego życia. Stara się podążać za maksymą: aby móc pomagać innym musisz najpierw potrafić pomóc samemu sobie. Inspiruje swoich studentów zarówno na macie i poza nią by dzielili się radością dawania tego co samemu się przepracowało. 

Yoga Asztanga wpłynęła i odmieniła jej praktykę ale przede wszystkim pogłębiła wdzięczność wobec unikalnego wyzwania jakim jest joga. Pełna sił i inspiracji postanowiła się tym podzielić. Niech to będzie

My yoga journey

Renia Yoga Santina Gardina Chard

WARSZTATY  Z 

SANTINĄ GARDINA-CHARD 

● Wrzesień 2017 Budapeszt
● Maj 2018 Katowice
● Czerwiec 2018 Budapeszt
● Maj 2019 Oxford
● Czerwiec 2019 Budapeszt

 • grudzień 2013

  PAVY Shala Patanjala Ashtanga Vinyasa Yoga Shala(R),
  Indie(1 miesiąc)

 • Listopad 2013

  Ajay Kumar –– Sthalam8, Indie (1 miesiąc)

 • listopad 2015

  Sharath Jois (Sharath Yoga Centre, Mysore, Indie) (1 miesiąc)

 • sierpień 2016

  Ashtanga Yoga Bail Research Centre (Anthony “Prem” Carlisi
  and Heather “Radha” Carlisi)
  Ashtanga Yoga and Ayurveda Teacher Training, Bali.

 • wrzesień 2016

  2016 Ashtanga Yoga Center Of Bangkok. - AYBKK -

 • Kwiecień 2018

  YOGI KAMAL SINGH, Tattvaa Yogashala, Rishikesh, Indie (2
  Miesiące).

My masagge journey

 • 2014

  Pichest Boonthumme Chiang Mai, Thailand

 • 2014

  School of Traditional Thai Massage in Chiang Mai Thailand

 • 2020

  Yoga massage for Pregnancy Labor & Postpartum with Noam Tyroler