PRACTICE

YIN YOGA


Nic nie jest tylko białe lub tylko czarne, nic nie jest stałe. Przechodzimy ciągłe przemiany fizyczne, nasz umysł ewoluuje, nasz charakter się zmienia i nasze narządy wewnętrzne również. Budowanie siły jest tak samo ważne jak zdolność odpuszczania. Temu służy praktyka jogi jin, nie musimy się zbytnio starać, korzyści i tak same przyjdą.

Praktyka jogi jin przeobraża Twoje doświadczenie jogi ale również całe Twoje życie, aktywizując Twoje ciało, ducha i umysł na inny sposób niż dotychczas.  Teoretycznie pozycje jogi jin pracują nad zmianą konsystencji tkanki łącznej, uwolnienie napięć globalnie i lokalnie, czy zmianą aferentencji w obrębie różnego rodzaju włókien nerwowych. Powięź to macierz zewnątrzkomórkowa w naszym organizmie, która oddziela i łączy wszystko razem. Anatomowie nazywają ją „klej”. Tkanka łączna tworzy system poślizgu, ale kiedy ta zastyga, nie jest rozciągana i miękka, powstają pewnego rodzaju zranienia, i wraz z tkanką mięśniową tworzą się zrosty.

Pracując w pozycjach jin zastanawiamy się co tak na prawdę dzieje się z naszymi stawami, oddechem czy umysłem, często uświadamiamy sobie połączenie naszych narządów i emocji. Podczas życia narażamy nasze ciało na ciągłe obciążenia, jeśli te procesy będą się nawarstwiać to doprowadzi to do zaburzenia. Co w takiej chwili Twoje ciało chce ci zakomunikować? Czy zastanawiasz się kiedykolwiek jakie konsekwencje może wywołać w Twoim ciele stres, nastawienie na ciągłe wzmacnianie czy dużo ćwiczeń yang? Ćwiczenia wynikające z jednostajnego ruchu mogą prowokować dysfunkcje w postaci mięśni o wzmożonym napięciu ( inaczej punkty spustowe), budują silne i duże mięśnie, ale zbyt obciążają stawy, mięśnie antagonistyczne stają się słabe. Przeanalizuj anatomie i fizjologię Twojego ciała, zastanów się jaką gamą emocji emanuje Twoje ciało. Zastanów się, co jest ostatecznym celem Twojej praktyki jogi?

JOIN ME ON SOCIAL MEDIA