Blog
10
07
2017
Mysore Bali-ReniaYoga

DEKALOG PRAKTYKI MYSORE

By max 0

„O yogi, do not do asana without vinyasa”.

Mysore to nazwa miasta w Indiach, gdzie Sri. K. Pattabhi Jois, założyciele nowoczesnej Ashtanga Yoga, żyli. Kiedy pierwszy uczeń przybył do Sri. K. Pattabhi Jois w 1970 roku, zajęcia jogi nieco różniły się od sposobu, w jaki uczniowie przyzwyczajają się do ćwiczeń na Zachodzie. Unikalną praktyką w ramach tradycji Ashtanga Yoga jest indywidualna uwaga jeden na jednego.
Po latach osiemdziesiątych Pattabhi Jois wymyślił „klasę Led”, ponieważ liczba uczniów gwałtownie wzrosła. Postępując zgodnie z instrukcją nauczyciela, zaakceptuj jego autorytet, a tempo oddychania przyniosło tę metodę najłatwiej do nauczenia dużej grupy ludzi.

 

„Ta praktyka jest tylko metaforą życia i pokazuje nam, że zmiany w naszych ciałach i umysłach są nieograniczone”.

W Indiach zajęcia z Mysore są podejmowane rano, ponieważ jest to najlepszy czas na ćwiczenie asan. W tym czasie powietrze jest świeże, otoczenie jest spokojne, a pogoda wciąż spokojna. Rano nasz umysł może łatwiej się skupić, a nasze życie wciąż nie ma tak wielkiego wpływu na naszą uwagę. Ciało jest czyste, żołądek pusty, dzięki czemu warunki idealnie nadają się do ćwiczeń. Na początku ciało może wydawać się mniej elastyczne we wczesnych godzinach porannych, jednak szybko dostosowuje się do nowej rutyny Ashtanga Yoga.
Ten styl obejmuje korzyści płynące z zajęć grupowych i indywidualnej praktyki jogi. W Mysore Room uczniowie ćwiczą w ciszy, ćwiczą i przechodzą przez asany zgodnie z własnym rytmem oddechu, zdolnościami fizycznymi, preferencjami mentalnymi i energetycznymi. Oznacza to, że student wciąż może czuć się niezależny i mieć wpływ na swoją praktykę. Każdy uczeń może być na innym poziomie, ale wciąż w pokoju Mysore każdy może poczuć wsparcie ustawienia grupy.
W Mysore Class Teacher nie „prowadzi”, praktyka należy do studenta. Niemniej jednak nauczyciel zawsze angażuje się, zapewnia wyjątkową korektę i indywidualne dopasowanie do ucznia. W tym sensie nie ma problemu, jeśli ktoś praktykuje tylko połowiczną sekwencję, podczas gdy inni wykonują nawet Drugą Sekwencję Ashtanga Jogi. Asystowanie stwarza fizyczne doznanie tego, jak może wyglądać postawa lub jak pracować, aby móc wykonywać postawę, z poszanowaniem komfortu każdego praktyka. Kiedy ta postawa zostanie już poznana i zrozumiana, uczeń może ją poprawnie ćwiczyć, zostanie nauczony następnej asany z serii.
Klasa Mysore jest jak medytacja w ruchu oznacza, że ​​uczeń podąża za swoim oddechem, „wdychaj i wydychaj”. Ta technika pomaga otwierać doświadczenie uzyskiwania powietrza. Wdychanie wiąże się z praną z podnoszącymi typami ruchów, wydychaniem jest związane jest apana. Gładki i kojący dźwięk Ujjayi Breath jest prawie jak szept.

„Podczas Mysore klasy lubię być w ciszy, słuchając tylko mojego oddechu ujjayi i dźwięków innych, jest jak powtórzenie mantry, która pochodzi z wnętrza.”

Im częściej przychodzisz do praktyki, tym lepsza jest Twoja relacja z nauczycielem. Na początku klasy Mysore poinformuj swojego nauczyciela o obrażeniach lub specjalnej prośbie, ale zachowaj spokój w pokoju, nie preferuj żadnych słów ani zgiełku.
Kiedy przychodzisz do pokoju Mysore, po prostu rozwijasz matę i zaczynasz ćwiczyć. Podczas twojego treningu nauczyciel będzie wspierać twoją indywidualną praktykę. Kiedy większość uczniów pojawia się w pokoju, nauczyciel śpiewa mantry początkowe. Dla początkujących, którzy nie uczestniczyli wcześniej w zajęciach dla początkujących z podstawami sekwencji, kilka pierwszych klas Mysore może być krótszych, czasami zajmuje to 45 minut. Kiedy skończysz swoją praktykę po odpoczynku, po prostu krótko skinę głową nauczycielowi i opuść pokój z matą. Tradycyjny styl Mysore obejmuje cotygodniowe 6 praktyk (niedziele i dni księżycowe to dni odpoczynku). Na początku może się to wydawać bardzo trudne, ale oczywiście początkujący stopniowo budują swoją praktykę krok po kroku.
Ludzie w każdym wieku, doświadczeni i absolutnie początkujący są mile widziani w pokoju Mysore. System Ashtanga Yoga Practice może być dostosowany do każdego studenta jogi, tylko wymaganie to gotowość do nauki. Klasa Mysore nie jest dla ucznia z wyprzedzeniem, to absolutnie nie jest prawdą, nauczyciel spotyka uczniów tam, gdzie są.
Dla początkujących jest to najlepszy sposób na nauczenie się Metody Ashtanga Jogi, ponieważ uczeń uczy się jednej asany na raz. Są w stanie pracować nad tym, nad czym powinni pracować i rozwijać swoją praktykę.

Główne elementy stylu Mysore to:
• indywidualna praktyka na zajęciach pod okiem instruktora, codzienna praktyka (z wyjątkiem niedziel, pełnych i nowiu dni księżycowych i wakacji dla kobiet), praktyka wczesnego poranka, najlepiej o tej samej porze dnia, cotygodniowa prowadzona lekcja pomóc zapamiętać liczenie winjasy i znaczenie indywidualnej praktyki

„Dla mnie bycie nauczycielem Mysore to bardzo skromne wyzwanie. Aby pomóc uczniom, wolę używać fizycznych niewerbalnych poprawek. W klasie Mysore nie ma miejsca ani nawet czasu na długie wyjaśnienia, dlatego lubię używać tylko dotyku, aby dzielić się pomysłami i dawać poczucie orientacji w bardzo jasny sposób. Chcę dać więcej fizycznej regulacji, ponieważ daje to więcej zachęcanych i wspieranych niż wyszkolonych uczuć. Praktyka Mysore Room ustanowiła długotrwałą bieżącą praktykę i budując zaufanie w relacjach między uczniem a nauczycielem. Wysiłki, które zainwestowałeś w swoją praktykę, wkrótce do ciebie wrócą „.

© 2018 ReniaYoga.com - Wszelkie prawa zastrzeżone.