WHO IS RENIAYOGA

O MNIE


Timeline

2018
Marzec

KURS NAUCZYCIELSKI ASHTANGA YOGA DRUGA SERIA

300 godzin Intermediate Series Ashtanga Yoga Teacher Training w Rishikesh w India. Kurs Nauczycielski Yoga Allience.
2017
Luty

WARSZTAT Z SANTINA GARDINA-CHARD BUDAPESZT

Nowe unikalne podejście i pogłębienie praktyki Ashtanga Yoga z Santiną.
2016
Wrzesień

TAJLANDIA

Przeprowadzka na północ Tajlandii i prowadzenie Mysore Program Ashtanga Yoga w CM.
Sierpień

ASHTANGA YOGA BALI RESEARCH CENTER

Miesięczna praktyka w stylu Mysore pod okiem nauczyciela Anthony ‚Prem’ Carlisi na Bali.
2015
Luty

PRAKTYKA w SHRI PATTABHI JOIS ASHTANGA YOGA INSTITUTE

Wizyta w Mysore, moja pierwsza praktyka w Instytucie.
2014
Luty

PIERWSZY MYSORE

Praktyka Ashtanga Yoga Mysore pod kierunkiem Isa Wong (Casa Vinyasa) w Portugalii. Warsztat z Edi Stern.
2010
Luty

MAGISTER FILOZOFII – FILOZOFIA INDYJSKA

Zagadnienia dyplomu nawiązywały do przemiany wewnętrznej człowieka i poszukiwania mądrości na fundamencie antycznej filozofii. Szczegóły badań obejmowały naukę języka sanskrytu, teorię i aspekt psychologiczny sutr Pantandżalego oraz koncepcję Hadot, który filozofię traktował jako ćwiczenie duchowe.
2009
Wrzesień

PRAKTYKA JOGI METODĄ JYENGARA

Pierwsza myśl o praktyce na macie.
2008
Wrzesień

PRAKTYKA SZTUKA WALKI KUNG FU

Stowarzyszenie Chiński Sztuk Walki YMAA Katowice. Praktyka stylu zewnętrznego (Shaolin) Kung Fu: długa pięść i biały żuraw. 
2007
Listopad

PIERWSZA WALKA BOKSU ZAWODOWEGO

Walka na gali boksu zawodowego w Magdeburg.

" Renia's impassioned search for the understanding of yoga is evident in her wholehearted devotion to the practice of Ashtanga Vinyasa Yoga. Our work together has revealed her intimate connection to the practice into and beyond asana... and I revere her dedication to this process! "

Santina Giardina-Chard

Renia z wykształcenia filozof, z powołania artystka, z przekonania nauczycielka jogi.

Jej fascynacja Asztanga Jogą i filozofią wschodu to wypadkowa jej wcześniejszych zainteresowań. Absolwentka Uniwersytetu w Katowicach z tytułem magistra filozofii (specjalizacja z zakresu filozofii indyjskiej). Zagadnienia dyplomu Reni nawiązywały do przemiany wewnętrznej człowieka i poszukiwania mądrości na fundamencie antycznej filozofii. Szczegóły jej badań obejmowały naukę języka sanskrytu, teorię i aspekt psychologiczny sutr Pantandżalego oraz koncepcję Hadot, o starożytnej filozofii, który traktował ją jako sposób na życie (a nawet jako praktykę duchową). Jego spojrzenie na cel życia sympatyzowało z greckim i rzymskim punktem widzenia rzeczywistości, który miał dostarczyć odpowiedzi na pytane o sens życia. Wniosek badania, który przeprowadziła Renia – uwiarygodnił, że filozofia powinna być nieodłącznym elementem egzystencji człowieka i życia na właściwy jej na sposób. Po ukończeniu studiów Renia kontynuowała swoje zainteresowanie ścieżką duchową, co doprowadziło ją do decyzji zostania nauczycielką jogi. Bardzo szybko uświadomiła sobie jak bardzo satysfakcjonujące może być, pomaganie innym w rozwoju na macie i poza nią. Renia rozpoczęła praktykę Joga Asztanga z silnym zakorzenieniem w metodzie Jogi Jyengara i sztukami walki, które uprawiała przez wiele lat. Stworzyła interdyscyplinarny system czerpiąc inspirację z różnych nauk o człowieku, jego ciele, oddechu, umyśle i emocjach. Wciąż Ashtanga Joga pozostaje jej główną specjalnością, dlatego kontynuuje jej praktykę według tradycyjnej metody. Renia praktykuje pod okiem wielu zagranicznych i doświadczonych nauczycieli jogi, Anthony Prem Carlisi, Isa Wong, Edi Stern, Santina Giardina – Chard, Iain Grysak, Bobbi Misti. Jest im wdzięczna za ich wskazówki, które pokazały wielkość, głębię oraz rewolucyjną metodę Patthabiego Joisa. Obecnie stara się łączyć sztukę byciem kreatywną artystką z fascynacją praktyki jogi. Jest to dla niej wielkie wyzwanie, dostarczające równocześnie olbrzymiej radości. Szczegóły nauki obejmuje połączenie psychologicznego aspektu przełożenia emocji na ciało, przy użyciu asan. Praktyka Reni wyróżnia się unikalnym podejściem do asan, ruchu i pracy z ciałem bez napięcia. Renia jest wysoce wykwalifikowanym kreatorem. Uczy jak transferować praktykę asan do kondycji współczesnego życia. Stara się podążać za maksymą: aby móc pomagać innym musisz najpierw potrafić pomóc samemu sobie. Inspiruje swoich studentów zarówno na macie i poza nią by dzielili się radością dawania tego, co samemu się przepracowało. Joga Asztanga wpłynęła i odmieniła jej praktykę, ale przede wszystkim pogłębiła wdzięczność wobec unikalnego wyzwania jakim jest joga. Pełna sił i inspiracji postanowiła się tym podzielić. Niech to będzie również Twoje!

JOIN ME ON SOCIAL MEDIA