TERAPIA

MASAŻEM TAJSKIM


NA CZYM POLEGA
MASAŻ TAJSKI

Jest rodzajem terapi manulanej, która polega na pomaganiu ludziom, zazwyczaj w dolegliwościach bólowych różnych rejonów ciała, ale coraz częściej odgrywa również rolę w regulacji emocji. Trzeba dobrze zrozumieć i wiedzieć co dokładnie się czuje, a masaż tajski uczy uważności. W trakcie masażu rozpoznasz emocje, które istotnie doświadczasz.

Masaż tajski nazywany również jogą dla leniwych to typ masażu tkanek głębokich łączący akupresurę i elementy jogi. Masaż zwiększa rotację w stawach i prowokuje działanie punktów spustowych tych aktywnych i utajonych. Wraz z zwiększonym zakresem w Twoim ciele następuje dostarczenie nadtlenionej krwi, do tkanek i regenerację mięśni. To specyficzna metoda nie skupiająca się wyłącznie na nacisku kciukami, raczej aplikuje ona naturalny ruch, który odnawia i pobudza potencjał tkwiący wewnątrz ciała. Tak jak w metodzie vinyasa, tu również każdemu oddechowi przyporządkowany jest ruch.

MEDITATION
THROUGH MASSAGE

Aspekt medytacyjny masażu angażuje zarówno masażystę jak osobę przyjmującą dotyk. Masaż tajski poprzez działanie na ciało zewnętrzne, podążając za specyficznymi liniami energetycznymi sen pobudza ciało subtelne, dodaje mu energii, spokój i relaks. Akumpresura, akupunktura masaż kamieniami czy ziołowymi stemplami to przydane metody aby pozbyć się blokad w ciele często wynikające z fizycznych stresorów. Teoria stojąca za masażem tajskim to 10 energetycznych linii (sib sen), które przepływają przez ciało. Masażysta pracując na nich dostarcza Ci terapeutycznych doznań.

ZROZUMIEĆ
SWOJE CIAŁO

Przyczyny chorób i dolegliwości narządu ruchu nie zawsze tkwią w okolicy, która w danym momencie cierpi z powodu bólu. Możesz jednak zadbać o swoje ciało, eliminując bolesne konsekwencje. Aby zrozumieć intymne relacje płynące z języka naszego ciała i przemiany fizyczne przez które nieustannie przechodzimy, potrzebujemy terapeuty czy masażysty, który pomoże nam zrozumieć przyczynę fizycznego dyskomfortu. Dlatego ważne jest, aby znaleźć taką zaufaną osobę. W mojej praktyce wzoruję się na tradycyjnej sztuce masażu tajskiego, którego uczyłam się na północy Tajlandii. Kiedyś praktykowany wyłącznie wśród mnichów, dzisiaj przekazywany również w tajskich świątyniach niezależnie od pochodzenia i płci. Cieszę się kiedy osoby przeze mnie masowane mogą dowiedzieć się więcej na temat swojego zdrowia i lepiej wyczuć swoje ciało. Naszym pierwszym i głównym celem powinno być dołożenie wszelkich starań, aby poznać samych siebie.

FIZYCZNA TRANSFORMACJA

TRADYCYJNA SZTUKA NUAD BORAN


W masażu tajskim występuje dziesięć linii energetycznych, sip sen. Jeśli myślisz, że te linie to hokus pokus, bez obaw nie musisz w nie wierzyć. Te linie są odpowiednikami nadis w yodze i są nośnikami energii. Według filozofii yogi naszą życiową energią jest prana, która jest dostarcza przez jedzenie i powietrze którym oddychamy. Te linie są niewidoczne i trudno je zdefiniować anatomicznie. Nasze ciało subtelne skupia w sobie 72,000 takich linii energetycznych, natomiast masaż tajski posługuje się dziesięcioma w tracie terapii. Mówi się, że są wyraźne punkty styczne pomiędzy sip sen oraz chińskim systemem akupresury, akupunktury, japońską metoda Shiatsu. Niektórzy praktykujący korzeni tych linii doszukują się w filozofii indyjskiej, która została sprowadzona do Chin przez Bodhidharma, który ustanowił Zen w Chinach. Pierwsze trzy linie energetyczne Sen Sumana, Sen Ittha i Sen Pingkhala, nie tylko lingwistycznie nawiązują do Sushumna Nadi, Ida Nadi i Pingala Nadi. Dla tych którzy wciąż nie czują, aby linie energetyczne miały znaczenie, wystarczy na nie nacisnąć, aby się przekonać, że są wyjątkowo bolesne.

JOIN ME ON SOCIAL MEDIA