Yin Yoga Nowe Pozycje

Yin Yoga Nowe Pozycje

  • 09.12.2017
  • 11:00 am - 01:00 pm
  • 90Buy

Powieź to kolagenowe tkanki, których morfologia ukształtowała się przez działające na nią naprężenia i które można uważać za wzajemnie powiązane.
Powieź jest pewnego rodzaju kopertą która pomogą mięśniu w pracy, utrzymując go i podążając za jego ruchem, często jednak gdy mięsień jest przeciążony, powieź twardnieje.
Yoga Yin to rodzaj ćwiczeń, nietypowych ustawień ciała, które pracuje w ekstremalnych zakresach ruchu. Jedynie w niefizjologicznych ustawieniach klasyczne receptory są stymulowane. Odwrotne to jest do zakończeń nerwowych w powierzchownych warstwach tkanek. W tych obszarach nawet małe kątowe ruchu stawu, prowadzą do relatywnego tarcia.

Yin Yoga często nazywana również Yogą Grawitacyjną współgra z tą siłą. Wystarczy jedynie wiedzieć jak ustawić ciało, aby pozycja pracowała dla nas. Yin Yoga działa na głębokich tkankach – powięziach, ścięgnach, stawach a nawet kościach.

W codziennych nawykowych ruchach i bezruchu, ciało przestaje uważać, jest to tak zwane tłumienie sensoryczne. Yin Yoga pozwala nam na nowo przebudzić ciało, i odblokować te struktury, które są zapomniane. Nazywana również «akupunkturą bez igieł» można ją nazwać sposobem samoleczenia. Jest alternatywą dla codziennego stresu, a także doskonałym uzupełnienie dla dynamicznych zajęć ashtanga yoga.

Zapraszam na warsztat dosłownie każdą osobę, która chce zmierzyć się z czasem. W pozycjach będziemy tkwić 8 minut.
Na to spotkanie przygotowałam figury podstawowe, ale również te mniej rozpowszechnione, jak pozycja banana na ścianie. Będziemy również pracować z piłeczkami i paskami.

Miejsce warsztatu: AWF KATOWICE
Termin warsztatu: 09.12 godzina 11.00 – 13.00
Czas trwania: 2h
Koszt uczestnictwa: 90 zł przy zapisie do 30 listopada, po 30.11 120 zł
Kontakt: reniayoga@gmail.com 692697917

Details

  • Sign ups:
    reniayoga.com
  • Limits:
    15 participants
© 2018 ReniaYoga.com - Wszelkie prawa zastrzeżone.