Kurs Masażu Tajskiego Level 1
  • Main page
  • Events
  • Kurs Masażu Tajskiego Level 1

Kurs Masażu Tajskiego Level 1

  • 10.06.2017
  • 11:00 am - 06:00 pm
  • 580Buy

Czym jest masaż tajski?

Masaż tajski jest rodzajem masażu tkanek głębokich łączący akupresurę i elementy jogi. Zwiększa zakres ruchu w stawach i prowokuje uwalnianie punktów spustowych, tych aktywnych jak i utajonych. Wraz z zwiększonym zakresem ruchu w ciele poprawia się dostarczanie nadtlenionej krwi do tkanek, a to z kolei przyspiesza regenerację mięśni.
Głównym celem tego masażu jest przywrócenie harmonii w organizmie – odblokowuje on przepływ energii, pozytywnie oddziałuje na krążenie krwi i limfy, wzmacnia układ odpornościowy, a także rozluźnia mięśnie i poprawia sprawność ruchową. Celem masażu tajskiego jest uśmierzanie dolegliwości bólowych różnych rejonów ciała, ale coraz częściej odgrywa również rolę w regulacji emocji. Aby osiągnąć harmonię ciała i umysłu, trzeba dobrze zrozumieć i wiedzieć co dokładnie się czuje, a masaż tajski uczy ważności, co pozwala rozpoznać emocje, których doświadczasz. Jednocześnie zapewnia głęboki relaks, który wywołuje w organizmie wiele pozytywnych zmian prowadzących do przywrócenia równowagi i harmonii. Przyczyny chorób i dolegliwości narządu ruchu nie zawsze tkwią w okolicy, która w danym momencie cierpi z powodu bólu. Możesz jednak zadbać o swoje ciało, eliminując bolesne konsekwencje.

Masaż Tajski jest specyficzną metodą nie skupiająca się wyłącznie na nacisku kciukami, raczej aplikującą naturalny ruch, który odnawia i pobudza potencjał tkwiący wewnątrz ciała. Aspekt medytacyjny masażu i praca z oddechem angażuje zarówno masażystę, jak osobę przyjmująca dotyk. Aby zrozumieć intymne relacje płynące z języka naszego ciała i przemiany fizyczne przez które nieustannie przechodzimy, potrzebujemy terapeuty czy masażysty, który pomoże mu zrozumieć przyczynę fizycznego dyskomfortu. Dlatego ważne jest, aby znaleźć taką zaufaną osobę.
Akupresura, akupunktura, masaż kamieniami czy ziołowymi stemplami to przydane metody aby pozbyć się powstałych na skutek działania stresu blokad w ciele. Teoria stojąca za masażem tajskim oparta jest na istnieniu 10 energetycznych linii, które przepływają przez ciało. Poprzez działanie na ciało zewnętrzne podążając za specyficznymi liniami Sen masaż pobudza ciało subtelne, dodając energii, przynosząc nam spokój i relaks, a masażysta pracując na nich dostarcza Ci ciekawych doznań.
W masażu tajskim przede wszystkim uciskane są określone punkty na całym ciele – począwszy od stóp, a następnie kolejnych partii ciała idąc w kierunku głowy.

Terapeuta pracuje nie tylko dłońmi, ale także kciukami, nadgarstkami, przedramionami a nawet łokciami, kolanami i stopami.

Masowana osoba przyjmuje w trakcie masażu wiele różnych pozycji właściwych dla jogi – z tego względu masaż tajski bywa nazywany „jogą dla leniwych”. Podobnie jak w metodzie vinyasa, tak i tu również każdemu oddechowi przyporządkowany jest ruch.

Rozciąganie mięśni ciała odpowiadające temu, jakie stosowane jest w jodze, powoduje zwiększenie zakresu ruchów, a także rozluźnienie mięśni. Momentami masaż jest bardzo intensywnie odbierany i może być nieco bolesny – zwłaszcza na początku, mimo to doskonale odpręża i redukuje zmęczenie mięśni i stawów.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs skierowany jest zarówno do profesjonalistów- osób pracujących z ciałem: masażystów, fizjoterapeutów, instruktorów fitness i przede wszystkim nauczycieli jogi. Osoby, które po prostu chcą poznać ten wspaniały rodzaj masażu i nauczyć się czegoś nowego są również mile widziane.
W trakcie kursu poznamy techniki pozwalające na samodzielne wykonanie masażu. Będziemy zajmować się poszczególnymi częściami ciała, zaczynając od nóg i rąk, poprzez brzuch i bok, skończywszy na terapiach manualnych kolan, czy punktach uciskowych przy bólu głowy.

„Po raz pierwszy dobroczynnego działania masażu tajskiego doświadczyłam na warsztacie z Gabrielem Azoulay. Zafascynowała mnie przede wszystkim postawa Gabriela, który wielokrotnie podkreślał, że masaż tajski podobnie jak joga polega na służeniu innym. Przez kolejne lata kontynuowałam naukę na północy Tajlandii w szkole masażu Shune Sun oraz pod okiem Pichest Boonthoome. Swoją wiedzę poszerzam studiując masaż głównie z osobami niewidomymi. Interesuje mnie przed wszystkim terapia masażem, masaż dla kobiet i akupresura tajska.
W mojej praktyce wzoruję się na tradycyjnej sztuce masażu tajskiego, którego uczyłam się na północy Tajlandii. Kiedyś praktykowany wyłącznie wśród mnichów, dzisiaj przekazywany również w tajskich świątyniach niezależnie od pochodzenia i płci. Cieszę się, kiedy osoby przeze mnie masowane mogą dowiedzieć się więcej na temat swojego zdrowia i lepiej wyczuć swoje ciało. Naszym pierwszym i głównym celem powinno być dołożenie wszelkich starań aby poznać samych siebie” – Renia.

Kurs obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne.

Każdy uczestnik kursu będzie mógł zakupić również płytę z nagraniem masażu.
Możliwe jest notowanie i fotografowanie prowadzonych zajęć.

Cena:
przy wpłacie 50% ceny do 1.05.2017 – 580 pln
po tym terminie – 650 pln

Wpłat prosimy dokonywać na konto: Renata Depciuch
45195000012006058002140002

Wpłacenie 50% ceny kursu ( z uwzglednieniem cen promocyjnych) do 7 dni od dokonania zgłoszenia gwarantuje miejsce na kursie.
Połowę tej kwoty (czyli 25% ceny kursu) stanowi zadatek, który nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji. W przypadku niedokonania wpłaty w terminie 7 dni od zgłoszenia zostnie ono anulowane);

3. wpłata pozostałej kwoty mozna dokonac u organizatora w dni rozpoczecia kursu

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat dokumentujący odbycie kursu.
Na życzenie wystawiamy fakturę.

Zniżka dla par – jeśli przyjdziesz z partnerem/partnerką życiową – zapłacicie oboje po 40 pln mniej!
W trakcie kursu będzie możliwość kupienia płyty z nagraniem sekwencji masażu tajskiego w cenie 40 zł.
Po kursie płyta będzie do nabycia w cenie 50 zł.

Ilość miejsc jest ograniczona!!!
Decyduje kolejność wpłat zaliczki.

Ramowy plan kursu:

Sobota 10 czerwiec 2017 11.00 do 18.00

Dzień Pierwszy.
Historia i teoria masażu tajskiego (Nuad Boran); masaż nóg, punkty spustowe.
Stretching nóg, pojedynczo i równocześnie – ćwiczenia zaczerpnięte z jogi, zatrzymanie krwiobiegu. Masaż brzucha i ramion. Praca nad trzema zewnętrznymi liniami energetycznymi Sen. Dwa rodzaje skrętu kręgosłupa. Automasaż.

Niedziela 11 czerwiec 2017 11.00 do 18.00

Dzień Drugi.
Techniki masażu pleców, linie energetyczne leżące wzdłuż kręgosłupa. Warianty pozycji Kobry. Masaż twarzy i głowy. Teoria 10 głównych linii energetycznych Sen. Porównanie masażu tajskiego z koncepcją chińskiej akupresury, shiatsu i hinduistycznej prana. Poszczególne techniki terapii bólu głowy, dolnych pleców, kolan.

W trakcie warsztatu będą dostępne ciepłe napoje. Na dole znajduje się bistro z naleśnikami, a jako że Studio Yogapolis jest w samym centrum miasta w przerwie będzie można skorzystać z oferty lokalnych restauracji. Jeśli masz ochotę przynieś wegetariański poczęstunek, daktylowe kulki, wege pasztet, śmiało! z pewnością inni będą zadowoleni.

Kontakt
Anna Węgrzynowska
yogapolis.studio@gmail.com

Ania 515 66 20 98

© 2018 ReniaYoga.com - Wszelkie prawa zastrzeżone.