Korekty Ashtanga Yoga Pierwsza Seria
  • Main page
  • Events
  • Korekty Ashtanga Yoga Pierwsza Seria

Korekty Ashtanga Yoga Pierwsza Seria

  • 24.09.2017
  • 10:30 am - 03:30 pm
  • 160Buy

Przygotowanie do praktyki Mysore

Warsztat ukaże praktykę, konwencję i status Pierwszej Serii Ashtanga Yoga. Potraktuj go jako swoisty szkielet, wstęp do tego jaka Ashtanga Yoga faktycznie może być i ile jeszcze można o niej powiedzieć. Warsztat na pewno nie wyczerpie tematu korekt (aligment i adjustment) w praktyce Mysore, ale na pewno przyczyni się do ich zrozumienia. Na warsztacie postawimy przede wszystkim na duży pragmatyzm wykonywania pozycji, z naciskiem na jakość udzielania korekty.
Na warsztacie odpowiemy sobie na pytania:
Co chcesz osiągnąć w korekcie. Gdzie tak naprawdę podążasz?
Czy korekta jest wykonana bezpiecznie i efektywnie?
Czy dana korekta rozciąga?
Czy zwiększa Twoją świadomość o danej asanie?
Czy rozciągasz mięśnie, czy przypadkiem ingerujesz w stawy lub więzadła?
Czy jesteś zrelaksowany, czy czujesz, że pracują mięśnie?

Dlaczego Mysore
Człowiek nigdy nie powinien żyć tylko dla siebie, warto pomagać, gdyż naprawdę przynosi to sporo korzyści, bardzo rozwija. Styl Mysor odpowiedział na moje oczekiwania o roli bycia nauczycielem Yogi. To, co szczególnie mnie interesuje to udzielnie korekt, które mogą działać w sposób terapeutyczny.
Preferuję styl Mysor podczas którego prowadzący mówi mało, albo w ogóle. Przesadne rozważania nauczyciela, nie tylko dotyczące alignement, ale opowiadania o tematach poza praktyką, działało dla mnie zawsze drażniąco i rozkojarzająco. Nuda i stan uśpienia pojawiał się u mnie, gdy po raz kolejny powtarzałam tą samą figurę, z tym samym alignement, tak aby głównie podążać za komendą słowną prowadzącego.

Na warsztacie przyjrzymy się korektą Pierwszej Serii Ashtanga Yoga krok po kroku, zaczynając od pozycji stojących. Będziemy pracować w parach. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wypróbowania, które korekty działają na niego najkorzystniej i wprowadzają znaczące zmiany w jego sposobie wykonywania asan. Będziemy działać terapeutycznie, poszukując nowej przestrzeni w ciele.

Warsztat dedykowany jest dla każdego praktykującego jogę niezależnie od stylu jogi którą praktykuje, stopnia rozwoju na tej ścieżce czy bycia nauczycielem asan, lub nie.
Na warsztacie dowiesz się:
– Używanie pomocy przy praktyce, czy może ją uwstecznić
– Tapahsvadhyayesvarapranidhanani – interpretacja
– Jak szukać bandh
– Praktyka Kosh
– Jak wejść głębiej w pozycje, nie tracąc aligment – ustawienia
– Korekty podstawowe i zaawansowane bazujące na układzie nerwowym

Warsztat to również niepowtarzalną okazja, aby zgłębić filozofię Klasycznej Jogi Indyjskiej.
Tematem Przewodnim będą:

Upaniszady jako teksty pomocne przy medytacji.

„Upaniszady jako piękne pieśni filozoficzno-religine, czytane powszechnie aż do dzisiaj przez poszukujących odpowiedzi na najbardziej podstawowe dla duchowo zorientowanego człowieka pytania, a także jako teksty inspirujące różnych myślicieli, nie tylko w Indiach, już od czasów starożytnych. […] W Upaniszadach każdy może znaleźć coś, co pomoże „z mroku ciemności, nierzeczywistość kroczy ku światu prawdziwemu, jaśniejącemu, nieśmiertelnemu”. Kto inspiruje się Upaniszadami, przedstawia swoją diagnozę nieskończoności świata jak i lekarstwa na te uciążliwości …”.
W trakcie warsztatu zajmiemy się następującymi zagadnieniami filozoficznymi:
Miejsce Upaniszad w kulturze Indii.
Upaniszady – zwieńczenie nauki wedyjskiej.
Kształtowanie się pojęcia brahmana.
Sposoby na przerwanie łańcucha sansary.

Plan warsztatu
10.30 – 12.30 Rozgrzewka. Praktyka Asan Pierwszej Serii
12.30 – 13.30 Przerwa
13.30 – 14.30 Podsumowanie części praktycznej.
14.30 – 15.30 Część Teoretyczna.
*****************************************************************************
PŁATNOŚĆ:
160 zł – przy wpłacie zaliczki 60 zł do 3 Września na konto
190 zł – po 3 Września i w Dniu Warsztatu

KONTAKT:
Renia Depciuch – reniayoga@gmail.com tel. 692697917

MIEJSCE:
AWF KATOWICE

RENIA – z wykształcenia filozof, z powołania artystka, z przekonania nauczycielka jogi.
Jej fascynacja Asztanga Jogą, masażem tajskim i filozofią wschodu to wypadkowa jej wcześniejszych zainteresowań. Stara się podążać za maksymą: aby móc pomagać innym musisz najpierw potrafić pomóc samemu sobie. Inspiruje swoich studentów zarówno na macie i poza nią by dzielili się radością dawania tego, co samej udało się jej przepracować. Thai Yoga wpłynęła i odmieniła jej praktykę jogi oraz pogłębiła wdzięczność wobec unikalnego wyzwania jakim nauczanie innych. Pełna sił i inspiracji postanowiła się tym podzielić. Niech to będzie również Twoje!
Renia uczyła się pod okiem międzynarodowych nauczycieli między innymi Gabriel Azoulay, Isa Wong, Edi Stern, swoją ostatnią podróż do Azji poświęciła na spotkanie z Boonchu Tanti w Bangkoku, pod jego okiem praktykowała dwa miesiące oraz Prem`em Carlisi i Iain`em Grysiak na wyspie Bali.
Renia jako nauczycielka stylu Mysore charakteryzuje się unikatowym udzielaniem korekt. W trakcie Mysore Room jest bardzo zaangażowana, w myśl sentencji: „jeden dotyk jest wart 1000 słów”.
Można ją znaleźć na stronie www.reniayoga.com
lub fun page https://www.facebook.com/reniayogacom/

© 2018 ReniaYoga.com - Wszelkie prawa zastrzeżone.