Ashtanga Joga bez tajemnic

Ashtanga Joga bez tajemnic

  • 13.01.2018
  • 09:00 am - 02:45 pm
  • 140Buy

Sobota 13.01.2018r.
Godz. 9:00-11:00

Mysore Room Praktyka w Stylu Mysore jako serce Metoda Ashtanga Yoga. W trakcie zajęć Mysore każdy uczy się indywidualnie, w zależności od gotowości i zdolność do praktyki na daną chwilę. Z każdą kolejną lekcją, zaczynasz rozwijać mistrzostwo w łączeniu oddechu (ujjayi)  z asanami, dopiero wtedy praktyka zaczyna nabierać wartości. Ważne, aby praktyka dostosowana była do wieku, stanu fizycznego i umysłowego, oraz ogólnej zdolności i gotowości na przyjmowanie nowego. Praktyka zaczyna rozwijać się dopiero wtedy, kiedy wyczuwa się związek ucznia z nauczycielem, kiedy potrafią nawzajem siebie zrozumieć, kiedy nauczyciel rozpoznaje poziom energetyczny ucznia. Możesz przyjść na praktykę Mysore nawet jeśli nie znasz całej sekwencji i gubisz się asanach. Twoja praktyka może trwać nawet 45 minut, najważniejsze jest Twoje doświadczenie. 


Godz. 12:30-14:00

Dropbacks – odkryj prawdziwą wolność w pozycjach Wygięć do Tyłu. Wolność i swoboda w ciele. Kiedy czujesz się spokojny Twój umysł się odpręża. Czy to możliwe w odgięciach do tyłu? Głębokie oddychanie (ujjayi pranayama) niezbędne dla wykonania drop-backs przynosi trzeźwość i otwarcie klatki piersiowej. Zdolność do otwarcia przedniej i tylnej części ciała (przedniej i tylnej taśmy anatomicznej)  nie jest łatwym zadaniem. Potrzeba umiejętności i wiedzy, aby wyrównać i poczuć harmonię w ciele, to cierpliwość i dyscyplina pracy na co dzień. W trakcie warsztatu przeniesiesz się w podróż do dolnej części pleców, uwolnisz kręgi lędźwiowe i staw krzyżowo-biodrowy, zwiększysz jędrność i elastyczność kręgosłupa. Jednak, aby uzyskać głębokie otwarcie i rozciągnięcie, najpierw musisz wzmocnić nogi, górę pleców i biodra. Na warsztacie będziemy ćwiczyć w parach, pomożemy sobie nawzajem przy specjalnej sekwencji odgięć, którą przygotowała Renia Depcich. Uczniowie, będą mogli skorzystać z asysty Reni, zwiększając zakres odgięcia do tyłu. 


Godz. 14:15 – 14:45

Коnferencја. Warsztat będzie również doskonałą okazją aby zgłębić filozofię Klasycznej Jogi Indyjskiej według Patandżalego. Renia Depciuch przygotowała temat: „Zainteresowania kondycją psychiczną człowieka, pojęcia Atmana”. Zajmiemy się analizą najsłynniejszego fragmentu z Upaniszad, a na pewno najczęściej cytowanym, gdzie pojawia się fundamentalne stwierdzenie „tattwamasi” – ty jesteś tym!

RENIA DEPCIUCH z wykształcenia filozof, z powołania artystka, z przekonania nauczycielka jogi. Jej fascynacja Ashtanga Jogą i filozofią Wschodu to wypadkowa jej wcześniejszych zainteresowań. Absolwentka Uniwersytetu w Katowicach z tytułem magistra filozofii. Renia rozpoczęła praktykę Yoga Ashtanga z silnym zakorzenieniem w metodzie jogi Iyengara i sztukami walki, które uprawiała przez wiele lat, kung-fu. Obecnie stara się łączyć sztukę bycia kreatywną artystką, z fascynacją malarstwem i praktyką jogi. Stara się podążać za maksymą: aby móc pomagać innym, musisz najpierw potrafić pomóc samemu sobie.

Można ją znaleźć na FB: reniayoga.com.

MIEJSCE: Yoga Body Life ul. Mazowiecka 4, Jastrzębie-Zdrój.
TERMIN: 13.01.2018r.
KOSZT:
Sam Mysore – 35 zł.
Warsztaty bez Mysore 130 zł.
Warsztaty i Mysore 140 zł.


Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki (bezzwrotnej) w wys. 60 zł. do dnia 31.12.2017r
Ilość miejsc ograniczona! 

Zapisy na warsztaty telefonicznie 536 055 223 lub email studio@yogabodylife.pl wraz z wpłatą na konto Beata Obracaj 57 1140 2004 0000 3902 7669 7992 do dnia 31.10.2017r.

Details

  • Sign ups:
    reniayoga@gmail.com
  • Limits:
    15 participants
© 2018 ReniaYoga.com - Wszelkie prawa zastrzeżone.