Ashtanga Yoga

Ashtanga Yoga

90

minutes

Level: Normal
Limit of participants
10
Trainers:

ASHTANGA YOGA

Praktyka jogi według metody Ashtanga Yoga opiera się na kombinacji pozycji asanowych ustrukturyzowanych w sekwencji, w której oddech i ognisko widzenia są tak samo ważne jak ćwiczenia. „Vinyasa” to asany połączone w jedną, w sekwencję, w której asany odgrywają ważną rolę, poprzedzają i kontynuują po poprzedniej. Głęboki oddech i puste asany pomagają w prawidłowym krążeniu krwi w ciele, tworząc w ten sposób ciepło potrzebne do stworzenia efektu detoksykacji. Nienaruszona sekwencja ułatwia przyjęcie stanu medytacji, zwanego także Hanare, naturalne i spontaniczne działanie, które znacząco wpływa na stabilność i spokój ducha. Dlatego w duchowej praktyce konieczne jest skupienie się, aby po prostu poczuć się wolnym.

VINYASA

Vinyasa to system łączący ruch z oddechem. W serii Sun Salutations jest w sumie dziewięć vinyas. W pierwszym Vinyasie bierzemy oddech i podnosimy ręce w górę, podczas drugiego wydechu i pochylamy się do przodu, kładąc ręce na podłodze obok twoich stóp. Synchronizacja oddechu z ruchem ma zasadnicze działanie oczyszczające, dlatego pierwsza seria Ashtanga Yoga nazywa się Yoga Chikitsa.
„Vinyasa dosłownie (i dosłownie) oznacza ruch. Tam ruch ciała zewnętrznego i oddech wewnętrzny. Kombinacja ruchu ciała i wewnętrznego oddechu (wdech, wydech w dół) tworzy świadomie ruch. […] Ruch jest uniwersalnym aspektem natury i występuje na wielu poziomach jednocześnie.”

© 2018 ReniaYoga.com - Wszelkie prawa zastrzeżone.